O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 14 Październik 2019 r. Imieniny: Alany, Damiana, Liwii

Co nowego?

Puppetmastaz - Creature Shock Radio

Co jest grane? zdeformowane Muppety i hip-hop? Jedno i drugie mocno kopnięte z rewelacyjnym poczuciem humoru. Berliński underground atakuje w całkiem zaskakujący sposób.
Na początku lat 90-tych pewien kret z rozdwojonym językiem i olbrzymim nosem udał się do Berlina, by tam szukać szczęścia. Nazwał siebie Mr. Maloke i został w końcu szefem niewiarygodnej sensacji: Puppetmastaz - pierwszej toygrupy świata!
Najpierw jednak zakłada tzw. "Congress of Puppetry" i jednogłośnie zostaje wybrany przewodniczącym tego gremium - przez siebie samego jako jedynego członka. Jego cele, panowanie nad światem i przede wszystkim ostateczne zwycięstwo pacynek nad wstrętną ludzką rasą, okazują się bardzo odległe. Samotny i niezadowolony bierze do ręki mikrofon i zaczyna rapować, aby wyrzucić z siebie swą frustrację spowodowaną sytuacją pacynek. Brudno, głośno, niebezpiecznie i bez jakichkolwiek muzycznych granic. W jakimś mrocznym podwórku berlińskim spotyka przypadkowo grupę pacynek-żab: Big Eye, Pita i Turbot The Toad. Swych pobratymców nie potrzebuje zbyt długo przekonywać, aby zdobyć ich zapał do sprawy i w ten sposób rekrutuje pacynka w cylindrze trzech nowych MC do swego zespołu Puppetmastaz. Lawina zaczyna się toczyć... I jest nie do zatrzymania. W kręgach pacynkowych historia złowieszczego "Congress of Puppetry" staje się kultowa i co chwila zjawiają się pacynki z wszystkich zakątków świata.
Maloke, łapią za mikrofon i zwalczają niezmordowanie każdą humanoidalną istotę. Także Frogga nie ma nic do stracenia: "Grałem w każdym klubie od Tokyo do Hiroszimy, ale już mi się źle robiło od tego, że musiałem wciąż śpiewać stare piosenki Sinatry. Gdy usłyszałem o pacynkowym towarzystwie w Berlinie, złapałem swój mikrofon i oto jestem".
Jednak z mdłym teatrem lalek ma to niewiele wspólnego. Puppetmastaz brzmią ze swoimi electro-beatami prawdziwie, jak hip-hop ze śmietnika. Tyle, że nie wyłazi z niego przemiły Oscar z Ulicy Sezamkowej, lecz w twardym, proletariackim stylu staje się jasne, kto tu rządzi.
Wiosną 2002 roku dźwięki pacynkowych świrów zostały po raz pierwszy wytłoczone na winylu. Hip hopowy berliński label New Noise wydaje 12"EPkę "Humans Get All The Credits" i od razu zmiata we wszystkich liczących się magazynach innych ludzkich konkurentów z talerzy gramofonów. Kilka miesięcy później ukazuje się druga EPka "Pet Sound", która okazuje się prawdziwym przebojem. W styczniu 2003 wyskakują z pełnym pacynkowym albumem, który wszystkimi odmianami hip-hopu toruje im drogę do tronu świata. Nazwali go "Creature Funk". Jest nie do powstrzymania i jak sami Puppetz mówią: "Fuck Off, if you don't really think so!".
Od tego czasu te kreatury są bez przerwy w trasie: ponad 180 koncertów Europie, min. występy na festiwalach Roskilde i Sonar. Aż dwa lata były potrzebne na wydanie nowego albumu, ponoć z powodu złych ludzi z pewnego wielkiego koncernu płytowego, którego nazwa zaczyna się na "E" a kończy na "I". Teraz nową ich przystania staje się label Patricka Wagnera (Ex-Surrogat, Kitty-Yo) Louisville Records, gzdie pod koniec 2005 roku ukazuje się ich drugi album "Creature Shock Radio". "We back" powiadamiają bezczelnie i mówią: "Nikt poza nami nie jest w stanie stworzyć stabilnego hip-hopowego groovu". Berlińskie radiostacje Motor FM i Kiss FM tak się tym przejęły, że zaoferowały pacynkom ich własną stałą audycję.
Puppetmastaz mówią: "First we take Berlin, then we take Manhattan". W ich tekstach "New York City" rymuje się z “

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Gusstaff Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 02.02.2006

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Temat: Puppetmastaz

Opinia: Oni są zarąbiści teksty the best podkład to samo :D Warto posłuchać

Podpis: Anonim

Adres e-mail: [link]

dodano: Niedziela, 19 Luty 2006 r.

Temat: plyte kurwa

Opinia: plyte kurwa

Podpis: plyte kurwa

Adres e-mail: [link]

dodano: Piątek, 24 Luty 2006 r.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019