O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 21 Listopad 2019 r. Imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Co nowego?

Chaos Engine Research - The Legend Written by an Anonymous Spirit of Silence

"The Legend Written by an Anonymous Spirit of Silence" to najnowsza, ciepła jeszcze płyta ośmiosobowego projektu metalowego Chaos Engine Research. Album produkowały jedne z najpopularniejszych nazwisk w polskim oraz światowym środowisku metalowym, zaś sami muzycy szukają wydawcy.
"Legenda spisana przez anonimowego ducha ciszy" to album konceptualny: opowieść stworzona w konwencji dramatu antycznego, gdzie funkcję aktorów i chóru pełnią wokaliści: Darek "Darrior" Januszewski oraz Jacek "Młody" Adamczyk. Autorem tekstów a zarazem gitarzystą Chaosów jest Marcin "Muzz" Grobelak, który wspólnie z Krzysztofem Dworakiem odpowiada również za kompozycje i aranżacje utworów. Muzyczną część zespołu zamyka wyjątkowa sekcja rytmiczna, w skład której wchodzą Jacek Czekaj na basie i Ivo Orleański na bębnach. Stroną wizualną w zespole zajmują się: Marcin "Diarell" Itczak - grafik komputerowy i Paweł Kobiela - odpowiedzialny za projekcje podczas występów oraz (wraz z Marcinem Grobelakiem) za montaż filmowy.
- Jesteśmy piekielnie zadowoleni z efektu końcowego - mówi Darek "Darrior" Januszewski, wokalista Chaos Engine Research. - Nagrania płyty dokonano w studiu "Perlazza" pod okiem producenta Przemysława "Perły" Wejmanna znanego ze współpracy z zespołami takimi jak: Acid Drinkers, Gues Why, Black River, Chainsaw, Muchy, Neony czy None Masteringiem albumu zajęła się prawdziwa legenda sceny metalowej, Tue Madsen z Antfarm Studio w Danii, który na swoim koncie ma płyty artystów takich jak: Behemoth, Vader, Amatory, Moonspell, Heaven Shall Burn, Ektomorf, Dark Tranguillity, Sick Of It All czy Mnemic. Włożyliśmy w tę płytę całą swoją pasję, która odpowiednio oszlifowana przez Przemka Wejmanna oraz Tue Madsena przyniosła niezwykły efekt. Aktualnie jesteśmy na etapie poszukiwania wydawcy dla naszego albumu. Mamy nadzieję, że szybko się znajdzie, gdyż album "The Legend Written by an Anonymous Spirit of Silence" zarówno brzmieniowo jak i kompozycyjnie nie odbiega od światowej czołówki metalowego grania - dodaje.
Chaos Engine Research to sześciu muzyków, grafik i operator projekcji multimedialnych. Razem tworzą wyjątkowy projekt, który wykracza dalece poza ramy zespołu muzycznego. To wybuchowa mieszanka obrazu i dźwięku, która żadnego uczestnika występu formacji nie pozostawia obojętnym na skomasowany, muzyczno-wizualny atak. Zespół promuje najnowszy materiał zatytułowany "The Legend Written by an Anonymous Spirit of Silence" na koncertach w całej Polsce.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Iron Media.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 10.07.2013

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019